تکنولوژی

تکنولوژی جدید و آینده جهان

تکنولوژی جدید و آینده جهان 

تکنولوژی جدید و آینده جهان

پیشرفت تکنولوژی به دست انسان از مدت‌ها پیش مدام در حال توسعه بوده است. هرساله خبرهایی از ظهور تکنولوژی‌های جدید به گوش ما می‌رسد. در این متن قصد داریم برخی از جدیدترین تکنولوژی‌ها را برای شما معرفی کنیم و همچنین نگاهی به تکنولوژی‌های داشته باشیم که در احتمالا در آینده باید شاهد آنها باشیم. آشنایی با تکنولوژی‌های امروزی نه تنها می‌تواند ما را با اتفاقاتِ روز همگام کند، بلکه ممکن است تصمیم بگیریم که کسب و کار خود یا سبک زندگی خود را نیز دچار تحول کنیم.

تکنولوژی ارمغانی است که دنیای ما را گسترده‌تر، راحت‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌کند. هر آنچه که برای ما یک خیال است، ممکن است روزی به خاطر پیشرفت‌های علمی و ظهور تکنولوژی‌های جدید، به واقعیت بپیوندد. شما کدام خیال را دور از دسترس و آن را غیرممکن می‌دانید؟ شاید غولِ چراغ جادو توانایی‌های علم در خلقِ تکنولوژی‌های نو است. هر چند نه به آن سرعت اجی مجی لاترجی!

بهتر است بدانید آگاهی از تکنولوژی‌هایِ جدید می‌تواند والدین را در همراهی با فرزندان در این عصرِ رو به رشد کمک کند. این را گفتیم که بدانیم برای چه باید مطالعه کنیم و اطلاعاتی در این زمینه کسب کنیم. هدف شما از خواندن این متن چیست؟‌ شاید نکته‌ای برای شما در آن نهفته است. پس اگر شما هم مثل ما شیفته تکنولوژی و خیال‌پردازی هستید، با دیدنگار همراه باشید. برویم سراغ معرفی چند تکنولوژی جدید!

تکنولوژی چیست؟

لغت تکنولوژی Technology به معنی یک عملکرد سیستماتیک است. به همین خاطر هر وسیله‌ای که به دست انسان ساخته می‌شود، تکنولوژی است. برای مثال: کشاورزی، شکار و هر چیزی که با بهره از علم به یک کاربردِ روزمره تبدیل می‌شود، تکنولوژی است.آمیزه‌ای از هنر و دانش. معادل فارسی تکنولوژی، فناوری است و به معنی دارندگی یک چیز است؛ چه چیزی؟فن! خب تا همین حد از نظر لغوی به ما می‌گوید هر چیزی که در طولِ عصرها ساختیم، یا به دست گرفتیم و از آن استفاده کردیم، تکنولوژی است و این مفهوم صرفا به عصر ظهور کامپیوترها متعلق نیست.

به این ترتیب تکنولوژی به یک مفهوم کاملا پیوسته با انسان تبدیل شده است به حدی که برخی از انسان با عنوان حیوانِ فن‌آور هم یاد می‌کنند. به همین خاطر اگر بخواهیم از کاربرد آن حرف بزنیم باید به دو مسئله اساسی اشاره کنیم: بقا و توسعه. به همین خاطر است که فناوری قادر است ما را منقرض کند.تکنولوژی جدید و آینده جهان 

نظر شما چیست؟ آیا استفاده از فکر هم یک تکنولوژی است؟‌ یا فکر کردن مهارت می‌خواهد یا فنِ خاصی تا آن را یاد بگیریم؟ بهتر است در ادامه ببینیم چگونه تخیلِ انسان‌ها می‌تواند به واقعیت نزدیک شود. با عجیب‌ترین‌ها شروع می‌کنیم. چیزی که شاید آینده بشری را به طورِ کلی متحول کند. هوش مصنوعی یا  AI.

تکنولوژی هوش مصنوعی Artificial Intelligence چیست؟

برای فهمِ تکنولوژیAI  بهتر است نگاهی به عملکردِ کامپیوتر داشته باشیم و از طرفی آن را با عملکردِ یک انسان قیاس کنیم. هوش مصنوعی  AI، یک حوزه وسیع از علمِ کامپیوتر است. خب همانطور که به لغتِ تکنولوژی نگاهی انداختیم، باید با سیستم‌ها سر و کار داشته باشیم. حالا با در نظر گرفتن این تعریف، هدفِ فناوریِ هوش مصنوعی، خلقِ سیستم‌های هوشمند و مستقل است.

تکنولوژی هوش مصنوعی چه ویژگی‌هایی دارد؟

انسان‌ها می‌توانند صحبت کنند و بشنوند و ارتباط برقرار کنند. این را از طریق زبان انجام می‌دهند. تشخیصِ ساختارِ زبانی یا speech recognition در دل یک تکرارِ مکرر از یادگیری‌ها رشد می‌کند. همانطور که مثلاً انسان با تکرار چندین بارۀ واژه سیب و دیدن سیب می‌فهمد که سیب چیست، کامپیوترها هم قادر به این کار هستند. هم اکنون شما می‌توانید با اکثر گوشی‌های هوشمند به صورت صوتی ارتباط برقرار کنید. در واقع شما دستور را می‌گویید و دستگاه اجرا می‌کند. حتماً تجربه چنین موضوعی را داشته‌اید.

  • یادگیری و سازگاری
  • حل مسئله
  • پردازش زبان
  • درک و شناخت محیط
  • اجرای وظایف خودکار (اتوماسیون)
  • مدیریت داده
  • اجرای وظایف به صورت همزمان
  • قدرت تصمیم‌گیری مستقل
  • تعامل

طراحی سایت ومیزن وب در کلاب هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *