دسته‌بندی نشده

روش های اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز

روش های اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز

امروزه با وجود شبیه‌سازهای مختلف، نرم‌افزارهای اجرای اپلیکیشن (app player) و ابزارهای mirroring، اجرای اپلیکیشن‌ های اندروید در ویندوز از هر زمان دیگری آسان‌تر شده است. در این مقاله به معرفی 3 روش برای اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز می‌پردازیم.

چه بخواهید بازی‌های اندروید را در محیط ویندوز اجرا کنید، چه بخواهید اپلیکیشن‌های خود را تست کنید و توسعه دهید و یا بخواهید اپلیکیشن‌ها را با استفاده از رایانه از راه دور کنترل کنید، در هر حال سه ابزاری که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم به شما برای اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز کمک می‌کنند.BlueStacks یک اپلیکیشن اندرویدی به صورت app player است که به طور عمده روی اجرای بازی‌های اندرویدی در ویندوز متمرکز است. بدین ترتیب محیط کامل اندروید را که توسعه‌دهندگان به آن نیاز دارند، شبیه‌سازی نمی‌کند.

با این حال اگر هدف شما این است که صرفاً اپلیکیشن های اندرویدی را امتحان کنید یا یک بازی موبایل را روی رایانه بازی کنید، BlueStacks مناسب خواهد بود. این نرم‌افزار رایگان است، اما نسخه اشتراک پریمیوم هم دارد.

از آنجا که BlueStacks به طور متمرکز روی کارکرد تأکید دارد، نصب آن آسان است و مراحل کمی دارد. می‌توان نوع محیط شبیه‌سازی را بر مبنای دستگاه‌های از پیش تنظیم‌شده مانند OnePlus یا +Samsung Galaxy S8 انتخاب کرد.

برای استفاده از BlueStacks باید در حساب گوگل وارد شده و از پلی‌استور بهره بگیرید. به جز این موارد و برخی مراحل کوچک دیگر که باید تنظیم کنید، بی‌درنگ می‌توانید شروع به امتحان کردن اپلیکیشن‌های اندرویدی روی رایانه بکنید.

استفاده از BlueStacks

این اپلیکیشن امکان تغییر تنظیمات مختلف را برای بهینه‌سازی عملکرد و ورودی به کاربر می‌دهد. در عین حال اگر می‌خواهید گیم‌پلی خود را منتشر کنید، می‌توانید از گزینه‌های recording و screenshot در BlueStacks استفاده کنید.

یکی از امکانات BlueStacks برای گیمرها این است که با گیم‌پد مطابقت دارد. این نرم‌افزار همچنین هنگامی که آن را برای نخستین بار باز می‌کنید، راهنمای کنترل‌ها را نیز نمایش می‌دهد.

با این حال، همه بازی‌ها روی این پلتفرم اجرا نمی‌شوند و این مسئله به تصمیم توسعه‌دهندگان بستگی دارد. برای نمونه Niantic اقدام به مسدودسازی BlueStacks و اغلب دیگر نرم‌افزارهای app player برای Pokémon Go کرده است.

BlueStacks را می‌توانید از این صفحه (+) دانلود کنید.

2. شبیه‌ساز رسمی اندروید استودیو

 

اگر به دنبال شبیه‌ساز اندروید با امکانات کامل هستید، شبیه‌ساز رسمی اندروید که داخل نرم‌افزار اندروید استودیو قرار دارد همه نیازهای شما را رفع می‌کند. اندروید استودیو به عنوان محیط رسمی توسعه برای اپلیکیشن‌های اندرویدی امکان شبیه‌سازی جدیدترین نسخه‌های اندروید و ایجاد دستگاه‌های مجازی را فراهم ساخته است.

این ابزار به طور خاص توسعه‌دهندگان و نه کاربران عمومی را هدف‌گیری کرده است. بدین ترتیب بسیار پیچیده‌تر از شبیه‌سازهای معمولی است. این نرم‌افزار قابلیت ویرایش کد، تحلیل APK و شبیه‌سازی پیشرفته را دارد.

این شبیه‌ساز به طور رایگان از وب‌سایت توسعه‌دهندگان اندروید در دسترس شما قرار دارد. برای اجرای آن باید جاوا را روی سیستم نصب کرده باشید، اما خوشبختانه اندروید استودیو خود شامل JDK است. برای دانلود Android Emulator به این صفحه (+) بروید.

راه‌اندازی اندروید استودیوروش های اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز

هنگامی که اندروید استودیو را راه‌اندازی می‌کنید، گوگل توصیه می‌کند که از مراحل setup wizard پیروی کنید و پکیج‌های SDK پیشنهادی را دانلود نمایید. یکی از این پکیج‌های SDK پیشنهادی Android Emulator است که مورد نیاز اندروید استودیو برای شبیه‌سازی محیط اندروید روی رایانه است.

زمانی که آن را تنظیم کردید، می‌توانید به جای ایجاد یک پروژه جدید با رفتن به منوی Configure و انتخاب AVD Manager، از این emulator استفاده کنید.

در AVD Manager می‌توان از طریق انت

در محیط شبیه‌سازی‌شده، می‌توانید اپلیکیشن خاص خود را بسازید و یا فایل‌های اپلیکیشن موجود را بارگذاری کنید. بر اساس اطلاعات اندروید استودیو، می‌توانید فایل‌های APK را روی شبیه‌ساز بکشید تا روی آن نصب شوند و بتوانید آن‌ها را اجرا نمایید.

با این حال ما استفاده از اندروید استودیو را تنها به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که می‌خواهند اپلیکیشن‌های اندرویدی را روی ویندوز ساخته و تست کنند. اگر می‌خواهید اپلیکیشن‌های مستقلی را برای راحتی یا بازی کردن روی ویندوز اجرا کنید، ابزارهای دیگری که در این فهرست معرفی شده‌اند مناسب‌تر هستند.

جایگزین‌های Android Emulator برای اندروید استودیو

شبیه‌سازهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید برای اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی روی ویندوز به جای اندروید استودیو استفاده کنید. ویرچوال‌باکس (+) نیز امکان ایجاد دستگاه‌های مجازی اندرویدی را با استفاده از ابزارهای ماشین مجازی خود فراهم ساخته است. با این حال، از آنجا که ویرچوال‌باکس یک ابزار مجازی‌سازی عمومی و چند منظوره است باید نسخه قابل بوتی از اندروید مانند Android-x86 را نیز روی ماشین مجازی نصب کنید.

خاب یک پروفایل دستگاه موجود یا ایمپورت کردن پروفایل سخت‌افزاری سفارشی، یک دستگاه مجازی ایجاد کرد. بدین ترتیب یک پنجره با دستگاه اندروید شبیه‌سازی‌شده باز می‌شود.

 

تیم تخصصی کلاب هاست

اینستاگرام کلاب هاست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *