هاست

آموزش پارک دامنه در دایرکت ادمین

آموزش پارک دامنه در دایرکت ادمین

 

آموزش پارک دامنه، پارک دامنه (Park Domain) در کنترل پنل دایرکت ادمین با نام Domain Pointers شناخته می شود، در این مطلب با نحوه پارک دامنه در هاست دایرکت ادمین آشنا می شوید.

پارک دامنه یا park domain این امکان را فراهم می کند تا از طریق سایر دامنه ها به وبسایت و دامنه اصلی هاست خود دسترسی داشته باشید. با پارک دامنه در هاست می تواند از طریق چندین دامنه به یک دامنه و وبسایت دسترسی پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: پارک دامنه یا Park Domain چیست؟

برای پارک دامنه در هاست دایرکت ادمین به صورت زیر عمل کنید:آموزش پارک دامنه در دایرکت ادمین

1- ابتدا از طریق آدرس دایرکت ادمین هاست خود، برای مثال (http://yourdomain.com:2222) توسط نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار دارید، وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

2- در قسمت “Account Manager” روی گزینه “Domain Pointers” کلیک نمایید. (لطفا توجه داشته باشید محل گزینه “Account Manager” و برخی از موارد با توجه به نسخه قالب های دایرکت ادمین متفاوت است این آموزش مطابق با نسخه Evolution ایجاد شده است)

3- در منوی سمت راست صفحه روی گزینه “Create Domain Pointer” کلیک نمایید.

4- در پنجره باز شده اطلاعات را به صورت زیر تکمیل نموده و روی گزینه “Create” کلیک کنید.

– در قسمت “Source Domain” نام دامنه ای که قصد پارک آن در هاست دارید را وارد نمایید.
– در قسمت “Target Domain” دامنه ای که قصد دارید دامنه وارد شده در قسمت “Source Domain” روی آن پارک گردد را انتخاب نمایید، در صورتی که هاست شما دارای یک دامنه اصلی باشد این مورد به صورت پیشفرض انتخاب شده است.

چنانچه تمامی مراحل به درستی انجام شده باشد یا پیام “Domain Pointer Added” مواجه خواهد شد.

5- برای دسترسی دامنه پارک شده به هاست، دی ان اس های دامنه پارک شده را روی هاست خود تنظیم نمایید. ست شدن دی ان اس یک فراینده زمان بر می باشد و دسترسی به دامنه از طریق دی ان اس های جدید حدود 1 تا 24 زمان نیاز دارد.

مراحل پارک دامنه شما در هاست انجام شد، برای اطمینان از پارک دامنه، دامنه پارک شده را در مرورگر خود بارگذاری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *