هاست

هاست ایمیل چیست؟همه چیز درباره ان

هاست ایمیل چیست؟همه چیز درباره ان

هاست ایمیل یا همان میزبانی ایمیل، نوعی سرویس میزبانی وب است که توسط شرکت‌های هاستینگ ارائه می‌شود. سرویس‌های میزبانی ایمیل با سایت‌های ایمیل رایگان و معمولی مانند یاهو و گوگل متفاوت هستند و خدمات پیشرفته‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اگر بخواهیم بگوییم که بزرگترین یا ملموس‌ترین تفاوت سرویس‌های ایمیل رایگان با هاست ایمیل چیست، باید به آدرس ایمیل اشاره کنیم.

آدرس ایمیل کسب‌وکارهایی که از هاست ایمیل استفاده می‌کنند، معمولا در قالب User@companyname.com است. از این رو، می‌توان آدرس ایمیلی همنام با دامنه داشت که به اعتبار شرکت شما نیز می‌افزاید. در واقع، میزبانی ایمیل به اینگونه است که ایمیل‌های دریافتی و خروجی توسط یک سرور ایمیل مشترک یا اختصاصی مدیریت می‌شوند.

هاست ایمیل چگونه کار می‌کند؟هاست ایمیل چیست؟

وقتی از هاست ایمیل یا سرویس میزبانی ایمیل استفاده می‌کنید، پیام‌ها و فایل‌های ایمیل شما همگی در یک سرور ذخیره می‌شوند. هر بار که ایمیلی از کاربر به آدرس دامنه خود دریافت می‌کنید، ایمیل به سرور ارسال می‌شود. سپس سرور با جستجوی اسپم (Spam) یا بررسی اینکه آیا فرستنده در لیست سیاه (blacklist) قرار دارد یا خیر، ایمیل را احراز هویت می‌کند.

از آنجایی که هاست ایمیل

راه‌حلی غیررایگان است، خدمات و ویژگی‌های پیشرفته‌ای همراه دارد. به طور معمول، برای مدیریت هاست ایمیل، پنل اختصاصی در اختیار شما قرار می‌گیرد که به وسیله آن می‌توانید از تمام ویژگی‌های میزبانی ایمیل استفاده کنید. همچنین می‌توانید آدرس ایمیل‌هایی را به نام کارمندان و با نام دامنه خود بسازید و در اختیار آن‌ها قرار دهید تا بتوانید نظارتی روی ایمیل‌های خروجی و ورودی داشته باشید.

مطلب مرتبط  معرفی بهترین ابزارهای رایگان و مفید سئو

شما می‌توانید سرویس هاست ایمیل را از همان شرکت ارائه‌دهنده خدمات هاستینگ وبسایت خود تهیه کنید و یا باتوجه به نیازهایتان، ارائه‌دهنده‌ی دیگری را انتخاب کنید.

چرا نباید از سرویس‌های ایمیل معمولی استفاده کنیم؟

تا این قسمت از مقاله متوجه شدید که هاست ایمیل چیست، اما شاید همچنان ندانید که چرا باید از این نوع میزبانی ایمیل استفاده کنید. در ادامه به ۵ دلیل مهم برای خرید هاست ایمیل پرداختیم.

۱. امنیت هاست ایمیل

امنیت وب‌میل‌های معمولی مانند سرویس‌های میزبانی ایمیل نیست؛ به عبارتی دیگر اگر از وب‌میل‌های معمولی استفاده می‌کنید، سرویس‌های هاست ایمیل امنیت بسیار بیشتری نسبت به آن‌ها دارند و از ایمیل شما در برابر نقض‌های امنیتی محافظت می‌کنند. امنیت ایمیل یکی از موارد کلیدی برا

ی کسب‌وکارها است زیرا در درجه اول، اگر ایمیل کسب‌وکار شما هک شود، اطلاعات شما و کاربرانتان به خطر خواهد افتاد. در همین راستا، ایمیل شما در برابر اسپم‌ها و ویروس‌ها نیز محافظت خواهد شد.

۲. مدیریت هاست ایمیل بدون نیاز به مشاهده تبلیغات

برخی از وب‌میل‌های معمولی دارای تبلیغات هستند. اگر هاست ایمیل داشته باشید، دیگر نیازی به دیدن آگهی در هنگام بررسی ایمیل‌های خود نخواهید داشت و لازم نیست هر بار که می‌خواهید ایمیلی ارسال کنید، وقت خود را با تماشای تبلیغ از دست بدهید.

۳. ایمیل کاری حرفه‌ای

از آنجایی که هاست ایمیل به شما امکان داشتن ایمیلی همنام با دامنه یا نام برند خود می‌دهد، هنگام ارسال ایمیل به کاربرانتان حرفه‌ای به نظر خواهید رسید. هرچه کسب‌وکار شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسد، مشتریان شما را قابل اعتمادتر می‌یابند.

۴. فضای ذخیره‌سازی هاست ایمیل

با سرویس میزبانی ایمیل مناسب، می‌توانید فضای مورد نیاز خود را داشته باشید. پس، نیازی به حذ ایمیل‌ها جهت خالی کردن فضا نخواهید داشت و می‌توانید تمام ایمیل‌هایی که از ابتدا دریافت کرده‌اید را ذخیره کنید. برای خرید هاست ایمیل، ضای مورد نیاز خود را بسنجید و سپس مطابق با آن، بهترین سرویس را انتخاب کنید.

۵. احراز هویت ایمیل

سرویس‌های میزبانی ایمیل امکان بررسی صحت ایمیل‌های ارسال شده برای شما را دارند. با استفاده از ویژگی‌هایی مانند مسیریابی مجدد، فیلتر کردن و دیگر ویژگی‌های سرویس‌ها، می‌توانید از تمام خطرات ناشی از ایمیل‌های ارسالی جعلی، در امان باشید.

خرید هاست ایمیل

برای خرید هاست ایمیل با شرکت‌های هاستینگ بسیار زیادی مواجه خواهید شد. برای اینکه بتوانید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید، کافی است کمی درباره‌ی آن‌ها تحقیق کنید و نظرات مشتریان در رابطه با سرویس‌های آن‌ها را ببینید.

از مواردی که باید هنگام خرید هاست ایمیل به آن دقت کنید، داشتن پشتیبانی است. برخی از شرکت‌های هاستینگ به همراه سرویس‌های خود پشتیبانی ارائه نمی‌دهند که در همان ابتدا شاید این کمبود به نظر شما نیاید، اما زمانی که با مشکلی مواجه شوید، ممکن است به علت نبود پشتیبانی هزینه‌ی زیادی متحمل شوید

اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *