هاست

لوکیشن چیست ؟

لوکیشن چیست ؟

لوکیشن ها قسمتی از اینستاگرام هستند که شما می توانید مکان مورد نظر خودتان را مشخص کنید و برای کاربران بخشی را ایجاد کنید تا بدانند که شما در چه مکانی عکس خود را گرفته اید

شما برای مشاهده مکان های مختلف می توانید در قسمت سرچ به جست و جوی مکان های مخلف بپدازید و عکس هایی که در مکان مورد نظر شما گرفته شده است دسترسی داشته باشید.

 

اما لوکیشن در تلگرام چیست؟

تا پیش از این که آپدیت 4.4 تلگرام منتشر شود، قابلیت ارسال لوکیشن ثابت در این پیام رسان وجود داشته که با استفاده از این قابلیت هر زما

ان که می خواستید می توانستید از بخش Attach لوکیشن یا موقعیت مکانی فعلی خود را برای دیگری به صورت تصویری و بر روی نقشه بفرستید. این لوکیشن نه از نوع تصویر بود و نه از نوع متن بلکه نوع خاص به خود یعنی نوع لوکیشن را داشت. در این صورت می توانید از این قابلیت فقط در محیط تلگرام استفاده کنید. اما حالا در آپدیت 4.4 تلگرام علاوه بر ارسال موقعیت به صورت ثابت می توانید لوکیشن را به صورت لایو یا زنده نیز ارسال کنید به این صورت که مخاطب شما که قرار است در جریان موقعیت مکانی شما قرار بگیرید بصورت لحظه ای موقعیت شما را خواهد داشت و محدود به زمانی که شما مایل به ارسال موقعیت خود باشید، نیست.

چنین قابلیتی زمانی بسیار کاربردی می شود که بخواهید مخاطب شما به صورت مرتب در جریان موقعیت شما برای بازه زمانی خاصی قرار بگیرد مثل زمانی که بخواهید یک کار زمان بندی شده و گروهی را انجام دهید.لوکیشن چیست ؟

تلگرام نام این قابلیت را Live Location گذاشته است و کاملا مشخص است که چرا چنین اسمی برگزیده است. نکته ای که در استفاده از این قابلیت باید به آن توجه داشته باشید این است که بازه های زمانی برای تنظیم ارسال موقعیت 15 دقیقه، یک و 8 ساعت است. همچنین با استفاده از این قابلیت حتما لزومی ندارد که موقعیتی که ارسال می کنید مربوط به موقعیت مکانی کنونی شما باشد و می توانید مکان دیگری را انتخاب کنید و نیازی به جعل کردن لوکیشن خود ندارید.

 

چگونه لوکیشن بفرستیم؟

بعد از آنکه عکس مورد نظر خود را گرفتید و یا انتخاب کردید و افکت های مورد نظر خود را انجام دادید، میتوانید به آن لوکیشین (موقعیت مکانی) اضافه نمایید:

۱. Add Location را لمس کنید.

۱. Add Location را لمس کنید.

۲. لوکیشن مورد نظر خود را در مکان های پیشنهاد شده و یا با جستجوی لوکیشین بیابید.

۳. Share را لمس کنید.

همچنین شما میتوانید یک رویداد عمومی فیسبوک را به عنوان لوکیشن انتخاب نمایید. شما میتوانید درست مانند یک place page (صفحه مکانی) نام رویداد مورد نظر خود را برای مشاهده تمامی عکس ها و ویدئوهای عمومی منتشر شده در آن رویداد یا مکان لمس کنید.

همچنین شما میتوانید یک مکان به پستی که در حال حاض در صفحه شما قرار دارد اضافه کنید و یا لوکیشن پست های خود را تغییر دهید. اضافه کردن یک لوکیشن سفارشی، دیگر توسط اینستاگرام پشتیبانی نمیشود.

زمانی که شما یک مکان را به عکس یا ویدئو خود اضافه می کنید، آن عکس یا ویدئو به Map (نقشه) صفحه شما اضافه خواهد شد. اگر شما هیچ لوکیشنی اضافه نکنید، پست شما به نقشه اضافه نخواهد شد. شما میتوانید پروفایل اینستاگرام خود را Private (خصوصی) کنید تا تنها فالوورها شما بتوانند Map صفحه شما را مشاهده کنند. اگر پروفایل شما Public (عمومی) باشد، هرکسی میتواند Map صفحه شما را ببینید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه Map عکس مراجعه نمایید.

اینستاگرام

طراحی سایت ومیزبانی وب درکلاب هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *